gépészmérnök leszek.
A BME Gépészmérnöki Kar gépészmérnöki alapszakja hazánk legnépszerűbb szakjainak egyike. A magas jövedelmi viszonyok és kiemekedő elhelyezkedési lehetőségek mellett a gépészmérnöki alapszak előnye, hogy számos specializálódási lehetőséget biztosít a későbbiekben, akár a tudomány területén, akár az iparban képzeled el a jövődet.

A képzés felépítése

A gépészmérnöki alapszak 7 féléves. A képzés elején a hallgatók megtanulják a mérnöki területek elsajátításához szükséges alapvető természettudományos, gépészeti és informatikai ismereteket. Az oktatás különös figyelmet fordít a matematikai, fizikai, géprajzi és anyagtechnológiai ismeretek átadására.

Az alapvető ismeretek bővülésével fokozatosan bevezetésre kerülnek a szakmai tantárgyak, amelyek főként a gépelemek, valamint hő- és áramlástan, illetve gépgyártástechnológia területére fókuszálnak. A hallgatók az 5. félévtől kezdve az általuk választott specializáción folytathatják a tanulmányaikat, amely során egy adott szakterületen szerezhetnek mélyebb tudást.

Hallgatóink mondták...

A BME Gépészmérnöki Kar gépészmérnöki alapszak hazánk legnépszerűbb szakjainak egyike, mely rengetek specializációs lehetőséget is biztosít. Az utóbbi években a felsőoktatásba jelentkezők számának csökkenése kihat a ponthatárokra, viszont megfigyelhető, hogy a gépészmérnök képzésre jelentkezettek száma nem változott az évek alatt. Az informatika térnyerésével a kar a jövőben igyekszik fele-fele arányban indítani gépészmérnöki és mechatronikai mérnöki alapszakot.

Felvételi követelmények

Elsősorban matematikai és informatikai tudásra, valamint kreativitásra lesz szükséged, emellett a fizikában megszerzett ismereteket (mechanika, hőtan, elektromosságtan) tudod majd hasznosítani. Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni. Javasoljuk, hogy matematikából tegyél emelt szintű érettségit, ezzel nem csak többletpontra tehetsz szert, de későbbi egyetemi tanulmányaid sikerességét is megalapozhatod.

Kötelező vizsgatárgy: matematika
Választható vizsgatárgy: biológia, fizika, informatika, kémia vagy a Felvételi Tájékoztatóban szereplő további tárgyak